Автор: Administrator    12.06.2011 00:00    PDF Печать E-mail

Научні основи тренувань Джиу-Джитсу

Основні засоби підготовки з представлені системою тренувальних вправ, які ґрунтуються на загальних, дидактичних і специфічних принципах методики навчання рукопашному бою.
Вправи, використовувані в учбово-тренувальному процесі, являють собою рухові дії, виконувані так, як це необхідно для реалізації завдань дисципліни .
За ознакою специфічності, вправи Джиу-Джитсу розділяються на спеціальні вправи й підготовчі, а ті, у свою чергу - на спеціально-підготовчі й загально-підготовчі.
Спеціальні бойові вправи. Це вправи спрямовані на вдосконалювання техніки й тактики бою й виконувані з партнером.
Спеціальні підготовчі вправи. Для цієї групи вправ характерно значна подібність в особливостях нервово-м'язових зусиль, що розвивають, зі спеціальними ударними, захисними й іншими діями, застосовуваними в системі Джиу-Джитсу. До їх числа відносяться вправи, які виконуються на спеціальних снарядах, з обтяженнями та інших.
Крім того, у вправах спеціально-підготовчої групи входять комплекси технічних дій, які мають структуру рухів і характер нервово-м'язових зусиль, що відповідає діям у рукопашній сутичці. Вправи, які виконуються у формі бою з уявлюваним супротивником сприяють удосконаленню спеціальних рухів і розвитку якостей специфічних для Джиу-Джитсу.
Загально-підготовчі вправи.
До цієї групи ставляться засоби навчання різнобічно впливають на організм тих, хто займається. Запозичення з різних видів спорту, вони сприяють виробленню широкого кола рухових навичок.
Підбір засобів навчання й тренування повинен відповідати вимогам учбово-тренувального процесу. Досвід проведення занять і практика спортивно-масової роботи показують, що найбільш діючими способами навчання є спеціальні вправи, які використовуються в індивідуально-груповій формі навчання й тренування .
Обновлено ( 12.06.2011 21:50 )
 
Поделитесь этой статьей в: